Memur Maaşları Ne Zaman Yatar 2019

Aslına bakarsanız çok sık sorulan bir soru olduğu için yorum altlarında cevaplandırmak yerine buradan sizinle paylaşmak istedik. Memur maaşları ne zaman yatar, ek ücretler ne zaman ödenir gibi soru başlıklarının cevaplarını bir arada vermenin daha faydalı olacağını düşündük.

Memur Maaşları Ne Zaman Yatar

Özel bir durum olmaması durumunda çoğunlukla memur maaşları için takvimlerde belirlenen zamanın ayın 15 i olduğunu belirtebiliriz. Bu özel durumlar bazı kamu çalışanları ve emekliler için bayram öncesi yada hafta sonuna gelmesi gibi durumlarda olabilir. Çoğunlukla bayram öncesi maaşlar ayın 15’i bayrama denk geliyorsa erken yatırılmaktadır.

Ayın 15’i Hafta Sonuna Gelirse Ne Olur

Çoğunlukla maaşların tam zamanında kamu görevlilerinin hesaplarında olduğunu biliyoruz. Özel günlerde uzun süreli resmi tatil olması durumunda kamu görevlilerinin maaşlarının ayın 15’inden önce yatırıldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında çoğunlukla memurlar mağdur edilmeden maaşları yatırılmaktadır. Bu da maaşların daha kolay hesaplara geçerek ödemeleri alması için geçerli bir zaman olarak ön plana çıkar.

Her Zaman 15’inde Maaş Yatar mı

Bazı durumlarda özel ödemeler ay başında yada belirlenen zamanlarda hesaplanabilir. Örneğin öğretmenlerin ekders ödemeleri bölgeden bölgeye, ilçeden ilçeye değişiklik göstermekle beraber ay başında hesaplanarak ayın 1 – 7’si arasında yatırılmaktadır. Özel harcırahlar ve diğer ödemeler söz konusu olduğunda da pek çok kamu görevlisi için aşağı yukarı aynı takvimden bahsedebiliriz. Bu durum biraz çalıştığınız yer ile de doğrudan etkisi olacaktır.

Özetle kamu personellerinin maaşları ayın 15’inde yatar. Diğer ödemelerinin ay sonunda hesaplanıp ayın ilk haftasında yatması yada hesaplandığı zaman aralığında yatırıldığını da söyleyebiliriz. Maaş ve ödemeler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yorum yazmaktan çekinmeyin. Kısa bir süre içerisinde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*