Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Muhasebe Elemanı Maaşları

Maaş konusu oldukça ucu açık bir konu başlığı, internette herhangi bir maaş başlığında arama yapmanız durumunda bile sizi çok farklı web sitelerine yönlendirecek çok farklı maaş başlığı ile karşılaşabilirsiniz. Çoğunlukla maaş aralıkları yer aldığı için net bilgilere ulaşmanın mümkün olmayacağını da söyleyebiliriz. Her ne kadar eleştiriyor gibi görünsek de bu durumun özel sektör için ne yazık ki doğru olduğunu söylemek mümkün gibi görünüyor. Özel sektörde maaş makası açık olduğu için elimizden geldiği kadar taban gelirlerinden örnek vermeye çalışıyoruz. Bu durumun da altını çizmek isteriz.

Muhasebeci Maaşları

Geçtiğimiz günlerde ünlü bir ekonomi dergisinde Muhasebeci maaşları da yayınlandı. Çoğunlukla özel sektörde iş imkanı bulunan muhasebecilerin maaşlarının asgari ücretle başladığını söylemek mümkün olabilir. İşin maaş kısmını bir yana bırakırsak benim bu şekilde asgari ücretle çalışmaya başlayan arkadaşlarım olduğu için emin konuşuyorum.

Ekonomi dergisinin muhasebeci maaşları ile ilgili başlangıç fiyatlarında 2,750 – 5,000 TL arasında rakam verildiğini görebiliyoruz. Tabi ki bu durum alt rakam için de üst rakam için çok çeşitli yorumlar yazılabilir. Aslına bakarsanız ortalama muhasebe elemanı maaşlarının da bu aralıkta olduğunu söylemek zor değil gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir