Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Odyometri Ne İş Yapar 2017 Odyometri Maaşları

Odyometri Ne İş Yapar 2017 Odyometri Maaşları

Günümüzde tercih edilen meslek grupları arasında yer alan odyometri alanında herkesin yeterli bilgiye sahip olmadığı gözlerden kaçmamaktadır. Özellikle üniversitede bölüm seçerken tercih edilecek olan iki yıllık bölümler arasında yer almaktadır. Peki, bu alanda mevzun olanlar ne iş yapmaktadır sorusunun cevabını merak edenler için şu şekilde açıklamak mümkündür.

Ülkemizde özellikle ihtiyaç duyulan alanlardan biri olduğu için bu bölümde okuyan öğrencilerin daha sonra ne iş yapacakları konusunda detaylı olarak bilgi almaları için öncelikle eğitim almaları gerekir. İki yıllık eğitimin ardından kulak burun boğaz, işitme cihazları ve odyometre cihazları konusunda yeterli bilgiye sahip olan öğrenciler bu alanda hizmet vermeye başlamaktadır.

Odyometri Mesleği Nedir?

Özellikle işitme kayıpları veya duyma sorunları gibi pek çok farklı alanda yapılacak testler için gerekli ekipmanları kullanma konusunda yeterli donanıma sahiptirler. Eğitimini tamamlayan kişilerin bu alanda başlayacaklar çalışma sayesinde işitme sorunu olan veya kulak burun boğaz gibi pek çok farklı sorunda yaşanabilecek her türlü hastalık için gerekli kontrollerin yapılması için cihazların kullanımını sağlamaktadırlar.

Günümüzde özellikle farklı meslek grupları hakkında bilgi sahibi olmayanlar için odyometri ne iş yapar? Sorusunun cevabı merak konusu olmaktadır. Odyometri bölümünü bitiren öğrenciler odyometrist olarak unvan almaktadır. Günümüzde özellikle aranan meslek grupları arasında yer alması nedeniyle bu alanda okumak isteyenler iki yıl gerekli eğitimi aldıktan sonra alacaklar unvan ile tıp merkezlerinde, hastanelerde veya sağlık ocaklarında görev almaya başlayabilirler.

Odyometri Bölümü Nedir?

Odyometrist olmak isteyenlerin okuyacağı bölüm olarak tanımlamaktadır. İki yıllık eğitim süresi boyunca ilk yıl fizik, fizyoloji, istatistik, patoloji, psikoloji, çocuk gelişimi, anatomi gibi temel dersler alınırken ikinci yıla geçen öğrenciler odiyoloji, İşitme cihazları, kulak burun boğaz hastalıkları, odyometrik cihazlar gibi birbirinden farklı mesleki dersler hakkında eğitim alarak bu şekilde hizmet vermek için yeterli donanıma sahip olabilirler.

İki yıllık eğitimin bitmesinin ardından diplomasını alan öğrenciler odyometrist unvanını alarak bu alanda hizmet vermeye başlayabilirler. Geniş hizmet alanı sayesinde farklı alanlarda yapılacak olan çalışmalar için yeterli sayıdaki çalışanın sağlanabilmesi için mezun olanlar arasında hizmete başlaması gerekir.

Odyometrist Çalışma Alanları Nelerdir?

İki yıl eğitim aldıktan sonra odyometrist olanlar özel hastanelerde veya özel kurumlarda hizmet alabilecekleri gibi gerekli çalışmaları yaparak bu şekilde diğer alanlarda da görev alabilirler. Özellikle bu bölüm üzerinde açık olması nedeniyle eğitimini tamamlayan öğrencilerin almış oldukları unvan ile iş bulmaları daha kolaydır.

O nedenle bu alanda eğitim görenler almış oldukları unvan ile kısa süre içerisinde iş bularak çalışmaya başlayabilirler. Özellikle hızlı iş bulunması sağlanan alanlardan biri olduğu için bu alanda öğrenim görenler kısa süre içerisinde farklı alanlarda yapacakları çalışmalar ile istedikleri konuma gelebilirler. Özel sektörde veya devlet dairelerinde çalışmak isteyenler buna uygun şekilde yapacakları başvurular sayesinde istedikleri sonucu kısa sürede edebilirler.

Odyometri Maaşları 2017

2017 yılında odyometri maaşları konusunda herhangi bir bilgi almak isteyenler için 4500 TL ile 6500 TL arasında maaş seçenekleri değişmektedir. Bu nedenle işe yeni başlayanlar ile deneyimli olanlar için maaş seçenekleri değişmektedir.
Güncel maaş seçenekleri özellikle yeni işe başlayacaklar ile deneyimli olanlar arasında değiştiğinden bu aralıkta çalışanlar maaş almaktadır. Ayrıca özel sektör veya devlet dairelerinde çalışanlar için de maaş seçenekleri değiştiğinden bu konuda daha detaylı bilgi alacak olanlar yapacakları başvuru sonucunda verilecek olan bilgiye göre hareket edebilirler.

 

 1. gökmen dedi ki:

  özelde hastanede yeni başlayan 2 yıllık odyometri mezunu ne kadar maaş alır

 2. Özlem özlem dedi ki:

  Arkadaşlar bunlar uçmuş. Çok fazla mezun var çok az alım var. Insanlar ise girmek için asgari ücretle çalışmaya başladı. 4 senelik odyometristim hiç bir arkadaşım burada yazan rakamları almadı alamaz. Abartıp insanları kandirmayin

 3. Beyza dedi ki:

  1500 tl yalan bu rakamlarin hepsi

 4. Suna dedi ki:

  Devlette maaşlar nasıl acaba bilginiz varsa

 5. A kişisi dedi ki:

  devlette alabileceğiniz ücret 3000 zorlar ama özellerde 1500 den başlıyor

 6. Eda dedi ki:

  Bende sağlık meslek lisesi son sınıfım bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum bu bölümü düşünüyorum ataması var mı sizce yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

 7. Hira dedi ki:

  Üniversite sınavına hazırlanıyorum bu bölümü düşünüyorum ataması var mı? Yardımcı olursanız sevinirim !!

 8. ali dedi ki:

  4500-6000 tl heeeee siz hangi dünyada yaşıyorsunuz ennnnn fazla giriş 1500 lira daha fazlası yok
  bu arada 1 seneden beri iş arıyorum

  1. seher dedi ki:

   ali bey hala iş arıyormusunuz? odyometristseniz ulaşabilirsiniz

  2. seher dedi ki:

   Ali bey odyometsistseniziş için ulaşabilirsiniz

  3. Temmuz dedi ki:

   Instagram da odyometri sayfalarıni araştırırsanz her gün iş ilanları çıkıyo. En azından deneyin derim.

 9. seher dedi ki:

  iş arayan odyometrist arkadaşlar ulaşabilir.

  1. Tugay dedi ki:

   Be mezunuyum iş arıyorum

 10. Feyza dedi ki:

  Seher hanım nereden irtibata geçeceğim sizinle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir