Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Onbaşı Maaşları Ne Kadar

Kısa bir süre önce er maaşları hakkında detaylı bir yazı yazmıştık. Orada özellikle facebook üzerinden gelen yorumlar neticesinde erbaş maaşları hakkında da bir yazı yazmaya karar verdik. Önceki dönemlerde erbaşlarla erler arasında çok maaş farkı olmadığından bahsetmiştik. Günümüzde de er ile erbaş arasında ciddi bir maaş farkı olmadığını belirtmek istiyorum.

Onbaşı Maaşları 2018

Hatırlarsanız 100 – 110 TL arasında er harçlığı olduğundan bahsetmiştik. Erbaş maaşlarının da 110 TL den fazla olmasına rağmen 130 – 140 TL arasında olduğunun altını çizmek istiyorum. Tabi ki bunlar ortalama rakamlar olduğu için gerçek rakamları yalnız il il yazmak mümkün olacaktır. Öyle bir imkanımız olmadığı için net bir bilgi vermekte zorluk çekiyoruz. Çoğunlukla ortalama rakamları vermeye gayret gösteriyoruz.

Doğuda Onbaşı Maaşları

Doğuda askerlik yapanlarında bildiği üzere doğuda askerlik harçlıklarının biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yine ortalama rakamlar üzerinden konuşacak olursak 250 – 280 TL arasında değişen rakamlardan bahsetmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki biraz önce de altını çizdiğimiz üzere bu rakamların sadece ortalama olduğundan bölge ve şehirlere göre hatta bu yazının yazıldığı zaman ile sizin okuduğunuz zaman içerisinde bile farklılık göstereceğinden bahsetmek gerekiyor.

Zaman içerisinde tam rakamlar elimize ulaştıkça burada yer verdiğimiz rakamları güncelleyeceğimizi belirtmek istiyorum. Aynı şekilde sizlerden de maaş ve rakamlar hakkında yorumlar beklediğimizin altını çizmek istiyorum.

Batıda Onbaşı Maaşları

Yazımızın başında belirttiğimiz rakamlar batıda askerlik yapan kişiler için geçerliydi. Yani tekrardan bahsetmek gerekirse batıda askerlik yapan onbaşılar 130 – 140 TL arası maaş alıyor diyebiliriz. Bunun dışında eklemek istediğiniz yada farklı bir bilgi almak istediğiniz konu varsa lütfen yorum yazın. Kısa bir süre içerisinde yorumlarınızın cevaplanacağından emin olabilirsiniz. Herkese iyi günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir