Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Optisyen Ne İş Yapar 2018 Optisyen Maaşları

Kısa bir tanım ile meslekten bahsetmek gerekirse, doktorun tanıları ile birlikte uygun gözlüğün hastalara verilmesini sağlayan mesleğin genel adına optisyen diyebiliriz. Bununla beraber çerçeve, lens, gözlük modelleri gibi pek çok farklı ürünün de uygun şekilde teminini ve montajını yapan meslektir. O sebepten göz polikliniği bulunan her hastanenin çevresinde birden fazla gözlükçü yani optisyen görmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl Optisyen Olunur

Söz konusu olan bu mesleğin nasıl yapılması gerektiği ise bunun için uygun bölümün okunması gerekmektedir. Öncelikle optisyen olmak için iki yıllık optisyenlik bölümünü bitirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda çalıştığınız yerde yasal olarak en az bir optisyen bulundurmak zorunda olduğu için bu belge ile pek çok farklı şehirde iş bulma imkanı kazanabilirsiniz. Tabi ki nasıl gözlükçü dükkanı açarım diyorsanız. Kesinlikle bu belgeye sahip olmanız gerektiğinin de altını çizmiş olalım.

Optisyenlik Maaşları 2018

Optisyen maaşları mesul müdürlük yapmaları durumunda 1500 – 2500 TL civarında değişirken, gözlükçünün sahibi olmanız durumunda bu rakamların daha da yüksek olması söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda farklı gözlük markaları ile anlaşma bulunduğu için satılan gözlük başına ekstra olarak gelir getirmesi de mümkün olmaktadır. Optisyen maaşları bu bakımdan şehirden şehire ve yapılan işi göre değişiklik gösterebilir.

Devlete optisyen ataması var mı? Şimdilik bu sorunun cevabının ne yazık ki hayır olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere gözlükçü işi genel olarak özelden devam eden bir iş olduğu için optisyen alımlarının devlete yapılmadığını özel sektörde de iki farklı şekilde iş bulduğunu belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir