Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Otobüs Şoförü Maaşları

Bazı meslek gruplarının maaşlarını yazmakta çok zorluk çekiyoruz. Bu durumun temel nedeni ise özel sektörde çok geniş bir fiyat aralığının karşımıza çıkmasıdır. O sebepten il il ve firma firma yazmanın daha doğru olacağını düşünsek de genel bir rakam vermeye çalışıyoruz.

Otobüs Şoförü Ne Kadar Alır

Çalıştığı firmaya göre otobüs şoförleri asgari ücretle 3.000 TL arasında maaş almaktadır. Bu durum SRC belgeleri, deneyim ve yaşa göre de değişebilmektedir. Çoğunlukla can taşıyan önemli meslekler arasında yer alan otobüs şoförlüğü için deneyimin son derece büyük olduğunun altını çizmekte fayda bulunmaktadır.

Otobüs Şoförü Maaşları 2018

Şehirlerarası otobüs firmalarında çalışan şoförlerin büyük bir çoğunluğunun 2000 – 2500 TL civarında paralar kazandıkları söyleyebiliriz. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi istisnai durumlar olmazsa bu rakamlar çalışılan gün sayısına ve çeşitli özelliklere göre de değişiklik gösterebilir. Bazı firmalarda çalışılan iş başı ücret ödemektedir. Örnek verecek olursak uzun yol olarak tabir edilen seferlerde (gece yatmalı) 100 – 150 TL, günübirlik kısa yol olarak tabir edilen seferlerde 50 – 80 TL arası ücretler ödenebilir. Bu durumda ile ve şehre göre farklılık gösterebilir.

Şehir içi çalışan küçük otobüs olarak tabir edilen firmalarda servis ücretleri de çoğunlukla asgari ücret ile 2.000 TL arasında değişebilmektedir. Servis şoförlüğü konu başlığına daha sonra değineceğimiz için bu yazı içerisinde anlatmayacağız. Ama okul servis şoförleri maaşları da çoğunlukla o fiyatta dolaşmaktadır. Daha sonra bu meslek grubunun maaşlarına değineceğiz.

İnternet adresimizde sizden gelen yorumlara göre maaş bilgilerine yer vermeye çalışıyoruz. O sebepten yazılmasını istediğiniz bir maaş olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin. Kısa bir süre içerisinde tüm maaş bilgilerini sizinle paylaşacağımıza emin olabilirsiniz. Herkese iyi günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir