Özel Sektör Teknisyen Maaşları

Halk arasında teknisyen denildiği zaman çoğunlukla akıllara elektrik ve inşaat teknisyeni gelmektedir. İstihdam rakamlarına bakacak olursak bu iki teknisyen grubunun daha fazla kişi barındırdığını söylemek mümkün olmaktadır. Oysa ki gıda, elektronik, bilgisayar gibi oldukça önemli faaliyetleri yürüten teknisyenlerin olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

İnternet adresimizde sıklıkla teknisyenlerin maaş ve iş bulma konusunda yaşadıkları sıkıntılara yer vermeye çalışıyoruz. Oysa ki bu iş sıkıntılarının da ötesinde bazı durumlarda üniversitelerde yada okullarda yaşanan sorunlarla ilgili pek çok yorum gelmektedir.

Özel Sektör Tekniker Maaşları

Peki ama şimdi en çok sorulan soruya geri dönecek olursak, özel sektörde çalışan teknikerler ne kadar maaş almaktadır. Bu durum için her ne kadar sektör ve çalışma durumlarına göre bir yorum yapmak mümkün gibi görünse de aslına bakarsanız özel sektörde ayrı ayrı bu durumu incelemenin de son derece büyük bir önemi olduğunun altını çizmekte fayda var.
Yeni okulundan mezun olan teknisyenler ortalama olarak 1.500 TL civarında bir maaş alırken işinde ilerledikçe bu konuda atılan adımlara göre alınan maaşların da son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Son zamanlarda özel sektörde alımların sayısının artacağını ve maaşların da nispeten iyileştirildiğini okuyoruz. Aslına bakarsanız sizden gelen yorumlardan yola çıkacak olursak bu durumun çok da gerçeklik payı taşımadığını da belirtmeden geçmek istemiyorum.

1 yorum

  1. Selam. Bir özel sektör firmasinda endustriyel elektronik diplomasi iki yıllık yüksek okul ile calismaya basladim.2012ye kadar meslek kodum ssk kayıtlarına hic yansitilmadi.2012den sonra sihhi tesisat işçisi olarak kayitlara gecmis.isveren bunu neye göre böyle yapabilir.arti yaptigim işinde sihhi tesisat ile alakasi yok.isveren bunu neye göre boyle belirler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*