Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Pasta Ustası Maaşları

Bazı sektörlerde maaş aralığının son derece gelişmiş olduğunu biliyoruz. Bu durum baklava ustası maaşları, pasta ustası maaşları gibi konu başlıklarında daha da dikkatleri üzerine topluyor. Yapılan işin kalitesi arttıkça kazancında arttığı konu başlıklarında maaşın da aritmetik olarak artıyor olmasının son derece mantıklı bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz.

Pasta Ustası Maaşları 2019

Bu yıl için çok ciddi bir açık olmamakla beraber pasta ustalarının maaş sorunu da yaşanmıyor. Çoğunlukla bir ustanın yanında kalfa olarak işe başlayan bu kişiler meslekte yükselip profesyonelleştikçe aldıkları maaşında arttığını söylemek yanlış olmuyor. Peki ama pasta ustaları nerede işe başlıyor?

Öncelikle pastahaneler, oteller, restoranlar ve endüstriyel ürün üreten firmaların yanı sıra catering firmaları da pasta ustası arayışındalar. Peki ama alınan maaş nasıl belirleniyor? Gerçekten söylendiği gibi çok yüksek maaşlar söz konusu mu? Bu konuda verilen kursların faydası ne oluyor? Gibi soruların cevaplarını birlikte verebiliriz.

Pastacı Maaşları

Öncelikle yaptığınız işe bağlı olarak bir maaş almanız söz konusu oluyor. Çalıştığınız işletmeye kazandırdığınız para doğrudan sizi de etkiliyor. Bu sebepten güzel pasta yapmak için kullanılan malzeme ve yapılan ürünün kalitesi aldığınız maaşı etkileyecektir. Bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda ortalama bir pasta ustasının maaşının minimum 3.000 TL den başladığını söyleyebiliriz. Tabi ki meslekte uzun süredir çalışıyor olması ve iyi bir hayal gücüne sahip olması da şart!

Hayal gücü diyoruz çünkü, pasta gibi ürünler söz konusu olduğunda rekabete bağlı olarak devamlı yeni ürünler ortaya çıkarma ihtiyacı doğuyor. Yaptığınız iş ile bu durumu ortadan kaldırmalı ve işvereninizin yeni ürünler pazarlamasına olanak sağlamalısınız. Bu şartlar altında aldığınız maaşta giderek artıyor. Aynı şekilde 4.500 – 5.000 hatta daha yüksek rakamlara bile ulaşabiliyor.

Pasta Ustası İş İmkanları

Burada iş biraz sizde bitiyor. Yaptığınız işin kalitesine bağlı olarak işsiz kalmanız biraz zor. Aynı şekilde son zamanlarda açılan pastacılık kursları sayesinde de rahatlıkla bu iş hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Bu da kendi işini kurmak isteyen pasta ustaları için bulunmaz bir nimet olarak ön plana çıkıyor. Eğer kariyer konusunda bir tercih yapamadıysanız pasta ustası olma fikrini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir