Pilot Maaşları 2019

Maaşları yüksek görünen meslekler arasında hiç şüphesiz pilotların önemli bir yeri bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarak düşünülen ve takip edilen bir meslek olması nedeniyle sizler için pilot maaşları 2019 konusunu detaylı bir şekilde inceleyip araştırmaya karar verdik. Pilot maaşları ne kadar, hangi şartlarda çalışıyorlar gibi soruların cevaplarını birlikte arayacağız.

Pilot Maaşları Ne Kadar

Geçen sene birden fazla pilotla görüşme imkanı buldum. Uzun süreli uçuş eğitimlerini tamamladıktan sonra pilot olmaya hak kazanan arkadaşlarımızın bir tanesi istediği şartlar altında iş bulamamaktan şikayetçiydi. Söylediğine göre pilotların sanıldığı kadar kolay iş bulamadıkları ve bulmaları durumunda da gerçekten ağır şartlarda çalışmalarından dert yanıyordu. Tabi ki bir süre bu işte çalıştıktan sonra hem işe alışıyor hem de maaş ve hayat standartlarını artırma imkanınız bulunuyormuş.

Yeni Başlayan Pilot Maaşı

Özel sektör içerisinde yer aldığı için maaşlar konusunda da çeşitliliğin ortaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemiz aynı zamanda pilot sıkıntısı çeken ülkeler arasında yer aldığı için bu eğitimleri almak durumunda doğrudan işe başlama imkanını biraz daha kolay bulmaktalar. Özel firmalarda çalışan pilotlar işe yeni başlarken 10 – 12 Bin TL arasında bir rakama anlaşıyorlarmış. Bu rakam 8 – 10 bin TL arasına kadar düşebiliyormuş. Yine de tecrübe arttıkça bu rakamların yükseleceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Birinci Pilot Maaşı

Tecrübeli pilotların alacağı ücretler için ortalama olarak 25 – 40 bin TL arası rakamlardan bahsetmek yanlış olmayacaktır. Genellikle özel sektör içerisinde çalışan pilotların aldığı maaş aralığı için 25 bin TL fiyattan bahsedebiliriz. Birkaç habere göz attığım zaman THY’de çalışan birinci pilotların 32 – 40 bin TL arasında maaş aldıklarını gördüm. Bu da zamanla artan bir rakam olarak ön plana çıkıyor.

Birinci pilot ile birlikte zam arttığı zaman uçak içerisinde çalışan tüm kabin elemanlarının da maaşlarının arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Zaman içerisinde tüm maaş bilgilerini burada detaylı bir şekilde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Zaman içerisinde güncellenirse ve bizim gözümüzden kaçarsa yorum bölümünden bize ulaşırsanız yazıyı güncelleriz. Bizi takip etmeye devam edin…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*