Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Polis Maaşları

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak birçok polis, komiser ve  baş komiser görev başındadır. Asayiş kontrolünün sağlanması için farklı bölgelerde görev başında olan pek çok rütbelerine ve bulunduğu bölge, çalışma saatine göre maaşları değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca evli, bekar ya da çocuk sayısı da maaşa etki etmektedir. Altı ayda bir olmak üzere yılda iki kez emniyet çalışanlarına zam yapılmaktadır. Peki, 2017 yılına girilmesi ile birlikte polis memuru maaşları ne kadar oldu?

Polis memuru maaşları 2017

Polis memuru maaşları; 2017 yılının ilk çeyreğinde yapılan zam ile 3 bin 940 TL’ ye kadar yükselmişken; temmuz ayından sonra yani bu yılın ikinci çeyreği ile beraber bu tutar 4 bin 200 TL olmuştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tutar memurun çalıştığı ile evli ise eşinin çalışıp çalışmama durumuna, yine evli ise ailesinde yer alan çocuk sayısına ve iş başında olan polis memurunun görev yaptığı süreye göre değişiklik göstermektedir. Bu tarz etkenler polis memurlarının maaşını arttırmaktadır.

Komiser Maaşları Ne Kadar ?

Emniyetin diğer çalışanlarından biri olan komiser maaşları rütbe dolayısı ile polislerden biraz daha yüksektir. Maaşlarında ise çok az miktarda değişiklik söz konusudur. Bu miktar yine yukarıda bahsettiğimiz özel durumlara göre değişiklik göstermek ile birlikte 80 ile 150 TL arasında değişmektedir. Yani bu yılın ilk çeyreğinde 4 bin TL civarında olan komiser maaşları; bu yılın ikinci çeyreği olan temmuz ayı sonrasında 4 bin 300 veya 4 bin 350 TL gibi bir miktara yükselmiştir.

Başkomiser Maaşları Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmakta olan baş komiser maaşları ise bu yılın ilk çeyreğinde 4 bin 500 TL iken; bu tutar temmuz ayından sonraki ikinci çeyrekte zamlanarak  4 bin 800 TL olmuştur. Yine yukarıda polisler için anlatılan görev yeri, çalışma süresi, evli ise çocuk sayısı ve eşin çalışıyor olup olmaması gibi durumlar maaş tutarında için değişiklik gösterebilmektedir. Bu tarz değişiklikler ile maaşlar artarken kişinin çocuk sahibi olmaması ya da daha rahat bir bölge de görev yapıyor olması maaşının azalmasına sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir