Su Ürünleri Mühendisi Maaşları

Bazı iş kollarının kazançları hakkında detaylı bilgilendirme yapmakta zorluk yaşıyoruz. Özellikle su ürünler mühendisleri gibi hem özel sektör hem de devlette çalışan mühendisler için çok ciddi fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Bu durumun temel nedeni ise özel sektörde yer alan fiyat adaletsizliğine bağlanır.

Su Ürünleri Mühendisi Maaşları 2018

Öncelikle su ürünleri mühendislerinin ne iş yaptıklarına göz atalım. İç sular ve denizler başta olmak üzere ülkemizde balık üretim çiftlikleri ve araştırma birimlerinde görev alan su ürünleri mühendisleri yaptıkları işe ve deneyimlerine bağlı olarak maaş almaktadır.

Yeni mezun bir su ürünleri mühendisi 2.000 – 2.500 TL arasında maaş alır. Devlette su ürünleri mühendisi maaşları 4.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Bu rakamlar tabi ki çalışılan konum ve deneyime göre değişmektedir.

Su Ürünleri Mühendisi Ne Kadar Alır

Aynı zamanda çalıştıkları sektörlere göre de farklı maaşlar alan bu iş kolu zaman içerisinde daha da ciddi gelişme gösterebilmektedir. Çoğunlukla ülkemizde su ürünleri mühendislerinin yaptıkları işi daha lisans mezunu olmayan kişilere yaptırdıkları için fiyat konusunda değişimler olmaktadır.

Çalıştırdığı personelin eğitimine dikkat eden firmalarda da bu rakamların daha ciddi miktarda yükseldiğini de söylemek mümkün olmaktadır. Hal böyle olunca yeni mezun ve devamlı olarak aldığı belgelerle kendini geliştiren su ürünler mühendisi maaşı arasında da ciddi bir farklılık olmaktadır.

Özellikle alabalık üretim tesisi gibi tesislerde su ürünler maaşlarının ne yazık ki asgari ücretlerle başladığı bilinmektedir. Bu konuda yapılan bir diğer başlık ise iş bulma konusunda ortaya çıkan sıkıntılar olmaktadır. Benzer sıkıntılar zaman içerisinde çalışanları da zor duruma düşürür. Su ürünleri mühendisi iş bulma sıkıntılarını zaman içerisinde adresimizden detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*