Teknik Servis Maaşları

Her firma vardiyalı olarak teknik servis elemanı çalıştırmaktadır. Özellikle satışı yapılan ürünlerin etkili bir şekilde servisinin yapılması satışı artıran bir faktör olduğu için teknik servis elemanlarının bu pastada son derece büyük bir payı bulunmaktadır.

Telekomünikasyon, beyaz eşya, mobilya, hastane ve sağlık gibi pek çok başlıkta teknik servis elemanından bahsedebiliriz. Bunların bir kısmı lise mezunu olurken, ön lisans mezunu teknik servis arayan çok farklı firmalar olduğu da bilinmektedir.

Teknik Servis Elemanı Ne Kadar Maaş Alır

Çalıştığı sektöre, çalıştığı ile, çalıştığı mesaiye ve vardiyaya göre değişiklik gösteren maaş konusu özellikle sektöre ve mezuniyet durumuna son derece hassastır. Teknolojik araçların kullanıldığı konu başlıklarında teknik servisler 2.500 – 3.000 TL arası maaş alırken, iş gücüne dayalı konularda örneğin mobilya gibi konu başlıklarında 1.500 TL – 2.000 TL arası maaş değişebilmektedir. Meslek liselerinin uygun bölümlerinden mezun kişilerin hem lise stajlarında hem de sonrasında bu rakamların daha da artacağını söylemek mümkündür.

Hastane Teknik Servis Maaşları

Hastane teknik servis elemanları maaşlarını çoğunlukla ilanlar üzerinden inceleme imkanım oldu. Türkiye’de pek çok farklı hastanenin verdiği ilanlara göz attığım zaman asgari ücret + AGİ + yemek şeklinde yani ortalama 1.500 TL – 2.000 TL arasında bir rakamın çıktığını söylemek mümkündür.

Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Maaşları

Bu farklı bir başlıktır. Bulunduğunuz ile ve bilgisayar becerilerinize göre 2.000 TL ile başlayan ve maaşın sonunu kendinizin belirleyeceğiniz bir konudur. Şöyle ki bilgisayar teknik servis elemanları verdikleri hizmetlere ve sahip oldukları donanımlara göre maaşlarını artırmaktadır. Kişinin kendini geliştirmesine bağlı bir konu olduğu için maaş tamamen sizin elinizdedir. Yine de ortalama bir rakam vermemiz gerekirse 2.000 TL – 3.000 TL arasında bir rakamdan söz edebiliriz.

Otel Teknik Servis Maaşları

Mesai saatine bağlı olarak değişen otel teknik servis maaşları da zaman içerisinde artış gösterebilir. Genel olarak turizm ayları olarak tabir ettiğimiz haziran, temmuz, ağustos, eylül aylarında artan maaş grafiğine bağlı olarak yine ortalama bir teknik servis elemanı maaşından yani 2.500 – 3.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu rakamları Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir için teknik servis elemanı arayan oteller aramaları sonucunda elde etmeyi başardım. Yorumlarınız bizim için son derece önemli lütfen otel teknik servisinde çalışıyorsanız yorumlarda bunu belirtmeyi unutmayın.

4 yorum

    • is yerine gore degisir ben ilk bilgisayar teknik servisinde calismaya basladigimda 2 bin tl yle basladim ve tecrubesizdim simdi 4500 tl aliyorum sizin calistiginiz kuruma gore degisir

  1. mekanik şefliği yaptım 5* otelde 2500 tl 1700 teknik servis calısanları hak cok yeniyor ama suc biz calışanlarda illa bir yeden yaparım abi diyen biri cıkıyor ve maaşlar o yüzden yerlerde

  2. Arkadaşlar kalifiye elemanların 2700 / 3000 tl arasında maaş talep etmeleri gerekmektedir . Eğer iş tecrübesi varsa kendine güveni varsa altına inmesi lazım hayat şartları bir yana ancak bu şekilde haklarını almak mümkün.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*