Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Vinç Operatörü Maaşları

Son zamanlarda adından çok bahsettiğimiz, maaşını çok konuştuğumuz bir meslek olan vinç operatörü maaşlarına değineceğiz. Aslına bakarsanız maaşı üzerine çok konuşulunca mesleği detaylı bir şekilde incelediğimiz için mesleği bütünüyle ele almanın daha doğru olduğunu düşündüm. Daha çok maaş yazdığımız için bu yazıya maaşı öğrenmek için gelenlere maaşını yazıp mesleğin detaylarını vermeye başlayalım.

Vinç operatörü maaşları çalıştıkları firma, kullandıkları araç ve çalışma saatlerine bağlı olarak 3500 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. İnternette 15000 TL maaşla vinç operatörü 25000 TL maaşla vinç operatörü gibi başlıkları çok sık görsem de konuştuğum ve araştırdığım kadarıyla bu maaşlara çalışan vinç operatörüne henüz denk gelmedim. Evet şimdi mesleğin diğer başlıklarına gelelim. Maaşın neden yüksek olduğunu ve neden bu kadar çok konuşulduğunu da daha sonra yazacağız.

Vinç Operatörü Nedir

Kule vinç operatörü şeklinde de tanımlanan bu meslek gerekli eğitimleri ve sertifikaları aldıktan sonra çalışılan ve iş makinelerinin çalışmasını sağlayan, vinçleri konumlandıran ve yükleri elleçleyen kişilere verilen genel bir isimdir. Çoğunlukla kursunda öğrenilen bu iş için detaylı bir eğitim almanın da şart olduğunu söyleyebilirim. İnternete vinç operatörü olmak istiyorum yazdığınızda çoğunlukla maaşının tartışıldığı forumlar dışında çok fazla site çıkmamasının nedeni de firmalar tarafından verilen eğitimler sonucunda birkaç eğitim tesisi dışında çok fazla adresin bulunmamasına da bağlanabilir.

Vinç Operatörü Ne İş Yapar

Alışveriş merkezleri, çok katlı binalar ve projeler baktığımız her yerde gördüğümüz geniş betonarme yapılar. Hepsinin tamamlanması için bir zaman aralığı var. Mısırlılar piramitleri ne kadar zamanda yaptı bilinmez ama devasa alışveriş merkezleri birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Tabi ki vinç operatörü sayesinde…

Kule Vinç Operatörü Nasıl Olunur

Bunun için eğitim almak şart, sertifikanın verilmesi için belli bir saat eğitim almalı ve bu eğitim sonunda aldığınız sertifika (yada ehliyette diyebiliriz emin değilim) ile bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Çok fazla yapan olmadığı için kalifiye bir iş olduğu için çok yüksek sayılabilecek maaşlarla iş bulma imkanı olduğu da bilinmektedir. Gökyüzü diye tabir edebileceğimiz yükseklikte çalıştıktan sonra büyük bir dikkat ve ciddiyetle işimize devam ettikten sonra alınan bu paraların çok yüksek olmadığını da söylemek gerekiyor.

Vinç Operatörü Olmak İstiyorum

Zamanında mesleğimi seçmeden önce kule vinç operatörü mesleğinden haberdar olsaydım bende olmak isterdim. Ama araştırmalarım sonucunda anladım ki bu işlem için şirketlerin yönlendirmesi öncelikli olanı oluyor. Yani çalışılan şirkette ki kule vinçte çalışmanız isteniyorsa o zaman firmalar tarafından eğitime gönderiliyorsunuz. Yükün güvenli bir şekilde koyulması, iş güvenliği, yük güvenliği, vinç güvenliği, bakım ve tutum gibi pek çok konu başlığına da eğilmeniz gerekiyor. Yapılan işin yoğunluğu ve size yardımcı olacak kişi sayısının azlığı söz konusu olduğunda bu durumun son derece ciddi bir durum oluşturduğunun da altını çizmekte fayda var.

Vinç Operatörlüğü İş İlanları

En çok dikkat edilecek başlıkları sona sakladım. İnternet üzerinde kule vinç operatörü arayan 20 nin üzerinde şirketin ilanlarına göz attım. Bir kısmı geçmişe dönük (muhtemelen ihtiyaçları olan operatörü bulmuşlardır) olduğu için verilecek maaşların güncel olmadığını belirtmek istiyorum. İLanlarda yer alan özelliklere aşağıda değindim.

Kule Vinç Operatörü Arayan Şirketler

Firmalar çoğunlukla askerliğini yapmış ve deneyimli personel istiyorlar. Bu da bir anlamda bu konuda kursların neden sayısının az olduğunu açıklıyor. Hali hazırda uzun süredir çalıştıkları operatörlerine bu kursu verdirdiklerini düşünüyorum. Bu sadece benim düşüncem…

1 – 20 Yıl arası tecrübe iyi referanslara sahip olmanız istenecektir. Bir de firmaların büyük bir kısmı seyahat problemi olmayan operatörler arıyor. Büyük bir çoğunluğu büyük şehirlerde servis güzergahına sahip olduğu için o ilçelerde ikamet etmenizi isteyecektir.

Aynı zamanda ne olduğunu anlamadığım ama bir kenara yazdığım bir takım operatör yada ona benzer cihazları kullanmanızı istiyorlar. En baştan kule vinç operatörü olmanın pek mümkün olmadığını bu sayede anlamış oluyoruz.

Kule Vinç Operatörü Maaşı 2018

En çok aranan konu başlığını en sonunda bir kez daha geçirmek istedim. İnternette yer aldığı gibi 25.000 TL maaşla kule vinç operatörü arayan şirkete rastlamadım. Muhtemelen yoktur yada olabilir de, açıkçası bilgi sahibi olmadığım konularda konuşmak istemiyorum.

Şu ana kadar yaptığım araştırmalar neticesinde en fazla 8.000 TL alan kule vinç operatörü olduğunu duydum. Tabi ki o kişinin bordrosuna bakma imkanım olmadığı için bu durumun sadece bir yorum olduğunu belirtmek istiyorum. Ama kule vinç operatörü olmak istiyorsanız bence bu konuda kule vinçleri bulunan firmalarla kontakt kurarsanız daha doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Herkese mutlu günler diliyoruz. Lütfen bizi yorumsuz bırakmayın. Araştırmalarımızı çoğunlukla sizden gelen yorumlara göre yapıyoruz. O sebepten yorumlarınızın bizim için son derece önemli olduğunun altını çizmekte fayda var. Herkese mutlu günler diliyoruz.

  1. Muhammet dedi ki:

    Slm bn muhammet aran internet çok kirli bigivar ben kule vinç için yazildim isbula mam diye korkuyorum ne onerir sizir benim gibi yeni yazilana arkadarkadaş hangi firmalar gerçekten operator ariyor bizleri aydinladr saniz çok mutlu olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir